Always Focused

Kolejny koszmarek z demeterowej serii Natural Attraction. Tym razem również do nosa dopierają się zielone nuty, tym razem jednak z grejfrutem na czele. Właściwie to ne sam grejfrut, a jedynie jego skórka: gorzka, soczysta, silnie opryskana chemią. Do tego sucha bazylia o dość intensywnym aromacie i znowu seler.

Więcej

Reklamy

Status

Always Happy

Zaaplikowanie sobie Always happy na nadgarstek każdorazowo czyni mnie mniej szczęśliwą. Zapach wręcz atakuje nieprzyjemną zieloną, trawiastą nutą. Delikatnie czuć w niej seler i trochę mocniej zielone liście geranium. A na to dodana jest nuta czerwonego jabłuszka – sztuczna i chemiczna niczym z tanich aromatów spożywczych. I kiedy wydaje się, że ten zielony dysonans w końcu ucicha, do głosu dochodzi petit grain, który ponownie dusi nos trawiastym zapachem i zmusza do pozbycia się go z nadgarstków.

Nuty:
czerwone jabłko, seler, geranium, petit grain

Trwałość: Demeterowa – przy skórze do godziny

Status

London

Dość nietypowy w pierwszym odczuciu. Zapach bliżej nieokreślonego owocu, całkiem przyjemny, delikatny, umiarkowanie słodki i zabarwiony kwiatami.

Więcej

Status

Amarantine Penhaligon’s

Uderza mocno pudrową nutą niczym kwiatowa zasypka dla niemowląt. Frezja jest tu  całkowicie zamaskowana i swój zniewalający aromat odkrywa w zupełnie nowej odsłonie. Wyraźnie czuć także jaśmin i różę, która łagodzi i ugrzecznia kompozycję. Najsilniejszym zapachem jest tu jednak tonka – główny sprawdza „zasypkowej” nuty.

Schodząc ze skóry, Amarantine pozostawia lekko słodki, kwiatowy zapach.

Więcej

Status

Sultan Safran

Zapach mocno korzenny. Kojarzy mi się z ciepłą, wilgotną ziemią. Silną szafranową nutę wzbogaca piżmowo-cedrowy akord nadając ten „ciepło ziemisty” aromat. Paczula występuje tu jako sugestia kiełkujących pędów. Z czasem zapach się osładza, lecz wciąż trudno jest nazwać go słodkim.

Więcej

Status

Happy

Zapach z gatunku łatwych i przyjemnych. Cytrynowo-trawiasty, świeży z delikatną owocową nutą. Pachnie bardzo kosmetycznie – jak szampon lub żel do mycia twarzy. Zdecydowanie można go określić mianem „zapach świeżości”, z małym dodatkiem owocowym – morelą (w tej roli występuje śliwka).

Więcej

Status

Heliotrope

Otwarcie jest ciepłe, trochę słodkie, lecz nie słodyczą cukrową, a miodową za sprawą ylang-ylang. Z wyraźną nutą gorzkich migdałów. Z czasem do tej kompozycji dołącza kremowa wanilia, która z każdą chwilą coraz bardziej dominuje zapach. Końcówka jest kremowo-pudrową wanilią, podobną do Organzy.

Więcej

Status

Previous Older Entries