Duel wcale-nie-homme

Duel jako słowo ma dwa znaczenia, oznacza pojedynek lub dwoistość. Zapach ten został stworzony w 2003 roku przez Camille Goutal dla jej męża i miał oddawać dualizm jego natury: z jednej strony romantycznego i opiekuńczego męża i ojca, z drugiej – nawiązując do drugiego znaczenia nazwy – silnego mężczyznę, który byłby skłonny stoczyć niejeden pojedynek.

Początkowo Due pachnie zielonymi nutami, lecz nie jest to zieleń znana z innych perfum, ta jest mniej trawiasta, bardziej słodka i soczysta – przypomina mi smak i zapach skórki mango – mocno zielony, lecz zabarwiony owocową słodyczą. Lecz to tylko luźne skojarzenie, bo sama nuta jest unikatowa w odbiorze – jest to zapewne zapach liści Mate, których Camille postanowiła hojnie użyć w kompozycji. Gdzieś tam w tle majaczy absynt, doszukać się też mogę irysa, lecz to niestety wszystko. Zapach jest  bardzo delikatny, ciekawy, ale czy męski? Mam wątpliwości.

Mimo tego minimalizmu, bardzo mi odpowiada to, jak rozwija się na mojej skórze. Jest skromny, ale nie pozwala oderwać nosa od nadgarstka – mam ochotę go smakować raz za razem. Z każdym wdechem pachnie odrobinę inaczej. Zielone mango miesza się raz z zapachem zatopionych w absyncie kwiatów, raz z wysuszonymi liśćmi tytoniu. Niezależnie jednak od tych „męskich” używek całość kompozycji jest wybitnie wręcz kobieca.

A jak zapach odbierają mężczyźni? O opinię poprosiłam zaprzyjaźniony eksponat płci brzydkiej, po zaaplikowaniu mu na nadgarstek kropli Duel werdykt był taki: znajoma nuta kanapki z szynką z dużą dawką cytrusów, coś jakby ową kanapkę zanurzyć w cytrynowej herbacie tak, aby chleb zrobił się miękki.

Ten, kto twierdzi, że mężczyznom wszystko kojarzy się tylko z jednym, ma rację – z jedzeniem!

Trwałość: przy skórze do kilku godzin

Nuty:
Korzenie irysu, wrzos, piżmo, absynt, liście Mate, paragwajskie zboże, tytoń

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: